Harita mühendislik hizmetleri veren şirketimizi sektöründe her an bir adım daha ileri taşıyarak sahip olduğumuz tecrübemizle siz değerli müşterilerimize daha kaliteli, daha hızlı ve daha ekonomik hizmet vermektir.

Hızlı İletişim

Hacıhalil Mahallesi 1222 Sokak Selami Yılmaz İşhanı No:13 Kat:3 No:15 Gebze / Kocaeli

Pzt-Cum : 09.00-17.00

Hizmetlerimiz

İfraz

İfraz

Ayırma (ifraz), ilgilisinin talebi üzerine, bir parselin imar Kanunu'nun 15 ve 16 nci maddeleri uyarınca iki yada daha fazla parçalara bölünmesi işlemidir.

Devamını Oku
Plankote

Plankote

Plankote Haritası’nın çıkartılması amacıyla ölçmeler, yaklaşık 3-5 m’de bir detay noktası , eğimin değiştiği yerler, şevler, arazide varsa mevcut yapıları kapsar plankote ölçümleri ve dahili kayıt üniteli, Bilgisayara veri transferi mümkün olan Total Station (Elektronik Takeometre) ve Drone ile yapılır.

Devamını Oku
Yoldan İhdas ve Yola Terk İşlemleri

Yoldan İhdas ve Yola Terk İşlemleri

Yola terk haritaları imar planlarının uygulanışı sırasında yola terk işlemi nedeniyle yapılan haritalardır.

Devamını Oku
Aplikasyon

Aplikasyon

Yapılan imar planlarını, yapı projelerini, yol projelerini, demiryolu projelerini, bahçe mimarisine ilişkin düzenleme planlarını vb. projeleri zemine uygulama işlerine Aplikasyon denir.

Devamını Oku
Boykesit-Enkesit

Boykesit-Enkesit

Demiryolu, karayolu, kanal, dere, yüksek gerilim hattı vb. inşaat projelerinin hazırlanması ve herhangi bir nedenle bir yerdeki toprak hacminin bulunması amacıyla kesitler alınır.Boykesit; proje ekseni boyunca, arazinin kırık ve dalgalı biçimini gösterir.Enkesitler çoğunlukla hacim hesaplarının yapılmasında kullanılırlar. En Kesit; boykesit doğrultusuna dik bir düzlemde kalan araziye ait bilgileri içerir.

Devamını Oku
Cins Değişikliği

Cins Değişikliği

Bir taşınmaz malın cinsinin, yapısız iken yapılı veya yapılı iken yapısız hale dönüştürmek için paftasında ve tapu sicilinde yapılan işlemdir.

Devamını Oku
Parselasyon Haritaları

Parselasyon Haritaları

Parselasyon haritaları, imar parsellerini oluşturmak amacıyla İmar Kanunu'nun 18 inci maddesine dayanılarak Belediye , Organize Sanayi Bölge müdürlükleri veya Valilikler tarafından yaptırılan haritalardır.

Devamını Oku
Hacim Hesapları (Kübaj)

Hacim Hesapları (Kübaj)

İnşaatlarda kazılacak toprak miktarı maliyet hesaplarında büyük önem taşır. Siz de hacim hesaplarının titizlikle hesaplanmasını tercih edin.

Devamını Oku
Tevhid

Tevhid

Tevhid (Birleştirme) Tapu Sicilinde ayrı ayrı kayıtlı, birbirine sınırdaş birden fazla taşınmazın teknik usullere göre düzenlenen harita ile tek parsel haline getirilmesi işlemidir.

Devamını Oku
Halihazır Harita

Halihazır Harita

Halihazır, kelime olarak içinde bulunulan durum demektir. Halihazır Harita da içinde bulunulan durumu gösteren harita anlamına gelir.

Devamını Oku
img

Her türlü proje ve hizmetimizle ilgili bizi arayın...

Data Harita

Çalışma Prensiplerimiz

img
process
01

Tecrübe & Deneyim

1994'ten bu yana sektörümüzde hizmet vermekteyiz.

process
02

Kaliteli Hizmet

Sizlere hep daha iyisini, en kaliteli şekilde sunmaktayız.

process
03

En uygun çözüm senaryosu

Sorunlarınıza farklı şekillerde ve en uygun çözümler sunmaktayız.

process
04

%100 Müşteri memnuniyeti

Aldığınız hizmetten memnun kalacaksınız!

Blog & Haberler

Güncel Blog & Kurumsal Haberler

Bültenimize kayıt olun,
Bizden haberiniz olsun!